Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Wesley St(Block 3276 Lot 31)Passaic, NJ 07055
Last Sale Date
Apr 26, 2013
Property Information
Block3276
Lot31
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description55X10
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$2,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $115 | +2.6% |
| 2024 | $112 | +6.5% |
| 2023 | $105 | +0.8% |
| 2022 | $104 | +1.5% |
Property History
No events match the selected filters.