Skip to content

198 Parker AvePassaic, NJ 07055

Vacant Land

Last Sale Price
$47,300
Last Sale Date
Apr 6, 2017

Property Information

Block4060
Lot16

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$808+3.0%
2024$785+6.5%
2023$737+0.8%
2022$731+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$47,300

To:

DeedBook 3052, Page 7

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 1500, Page 28

Property Sale

Sale
$7,500
DeedBook O145, Page 126