Skip to content

164 Jefferson StPassaic, NJ 07055

Commercial

Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Oct 5, 1990

Property Information

Block4129
Lot23

Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,700
81%
Improvement Value:$17,500
19%
Total Assessment$92,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,801+3.0%
2024$3,692+6.5%
2023$3,467+0.8%
2022$3,440+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$800,000

To:

DeedBook 127, Page 4