Skip to content

65 Graham AvePaterson, NJ 07524

Built 2017

Last Sale Price
$157,000
Last Sale Date
Feb 15, 2022

Property Information

Block3008
Lot10

Zoning---
Sq Footage1,520
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,400
18%
Improvement Value:$106,600
82%
Total Assessment$130,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,624+3.9%
2024$6,374+9.5%
2023$5,819+7.2%
2022$5,428+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$157,000

To:

Sq Ft1,520DeedBook 4285, Page 273

Property Sale

Sale
$130,000

From:

To:

Sq Ft1,520DeedBook 3541, Page 30Recorded3/22/2019

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$15,000

From:

To:

DeedBook 3001, Page 112Recorded2/17/2017