Skip to content

71 Graham AvePaterson, NJ 07524

Vacant Land

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Jun 30, 2023

Property Information

Block3008
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionNEW 2 FAM
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,202+3.9%
2024$1,157+9.5%
2023$1,056+7.2%
2022$985+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$550,000

To:

DeedBook 4557, Page 273

Property Sale

Sale
$28,600

From:

To:

DeedBook 3334, Page 58Recorded6/20/2018