Skip to content

138 Godwin AvePaterson, NJ 07501

Last Sale Date
Apr 6, 1992

Property Information

Block3514
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,270
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,900
15%
Improvement Value:$126,800
85%
Total Assessment$148,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,576+3.9%
2024$7,291+9.5%
2023$6,656+7.2%
2022$6,208+3.3%
Property History

No events match the selected filters.