Skip to content

116-118 Godwin AvePaterson, NJ 07501

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2023

Property Information

Block3514
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description---
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,564+3.9%
2024$1,505-84.3%
2023$9,597+1.9%
2022$9,419+3.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft2,418DeedBook 4059, Page 78Recorded6/14/2021

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook D1809, Page 136

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook D1154, Page 221