Skip to content

21-27 Beckwith Ave(Block 6502 Lot 3)Paterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Nov 4, 1997

Property Information

Block6502
Lot3

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage7,335
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$144,900
26%
Improvement Value:$409,400
74%
Total Assessment$554,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,299+3.9%
2024$30,119+9.5%
2023$27,496+7.2%
2022$25,647+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft7,335DeedBook 153, Page 203