Skip to content

109-111 Wayne AvePaterson, NJ 07502

Commercial

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Dec 23, 1999

Property Information

Block923
Lot25

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,400
73%
Improvement Value:$16,800
27%
Total Assessment$62,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,169+3.9%
2024$3,050+9.5%
2023$2,784+7.2%
2022$2,597+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$400,000

To:

DeedBook 164, Page 30