Skip to content

28 Judith PlaceWayne, NJ 07470

Built 1954

Last Sale Price
$218,000
Last Sale Date
Oct 28, 1994

Property Information

Block1002
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRQNCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,404
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$96,600
56%
Improvement Value:$76,800
44%
Total Assessment$173,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,310+4.0%
2024$9,915+1.2%
2023$9,794+0.4%
2022$9,750+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$218,000

To:

Sq Ft1,404DeedBook 138, Page 475

Property Built

Built

Year Built: 1954