Skip to content

14 Wills AveWayne, NJ 07470

Built 1976

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block105
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,040
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,200
37%
Improvement Value:$136,700
63%
Total Assessment$216,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,897+4.0%
2024$12,402+1.2%
2023$12,251+0.4%
2022$12,196+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976