Skip to content

43-49 Mac Donald DrWayne, NJ 07470

Built 1972
Commercial

Last Sale Price
$925,000
Last Sale Date
Aug 1, 2023

Property Information

Block1212
Lot2

Sq Footage---
Acreage1.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$404,000
95%
Improvement Value:$21,000
5%
Total Assessment$425,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,146+4.0%
2024$28,990+1.2%
2023$28,635+0.4%
2022$28,509+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$925,000

To:

DeedBook 4564, Page 203

Property Sale

Sale
$1,150,000
DeedBook 851, Page 46

Property Built

Built

Year Built: 1972