Skip to content

23 Lisa LaneWayne, NJ 07470

Built 1977

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Dec 15, 1992

Property Information

Block1302
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,288
Acreage0.51

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,800
42%
Improvement Value:$158,600
58%
Total Assessment$274,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,316+4.0%
2024$15,690+1.2%
2023$15,498+0.4%
2022$15,430+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000

To:

Sq Ft2,288DeedBook 134, Page 520

Property Built

Built

Year Built: 1977