Skip to content

15 Lisa LaneWayne, NJ 07470

Built 1998

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Mar 18, 2019

Property Information

Block1302
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,160
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,500
44%
Improvement Value:$138,100
56%
Total Assessment$246,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,663+4.0%
2024$14,101+1.2%
2023$13,928-17.5%
2022$16,880+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$475,000

To:

Sq Ft2,160DeedBook 3543, Page 258

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft2,160DeedBook 2785, Page 19Recorded3/3/2016

Property Built

Built

Year Built: 1998