Skip to content

31 Dupont TerrWayne, NJ 07470

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2023

Property Information

Block1505
Lot46
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,382
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$87,500
57%
Improvement Value:$65,100
43%
Total Assessment$152,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$9,074+66.7%
2008$5,443+7.1%
2007$5,080+7.3%
2006$4,733+6.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950