Skip to content

30 Shady TerrWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1704
Lot23
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,600
50%
Improvement Value:$107,500
50%
Total Assessment$213,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,671+4.0%
2024$12,185+1.2%
2023$12,036+0.4%
2022$11,983+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955