Skip to content

3 Ryder RdWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 2, 2018

Property Information

Block2109
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,752
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,400
58%
Improvement Value:$91,100
42%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,933+4.0%
2024$12,437+1.2%
2023$12,284+0.4%
2022$12,230+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964