Skip to content

86 Rillo DrWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Sep 6, 2001

Property Information

Block2205
Lot40
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,080
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,600
49%
Improvement Value:$128,700
51%
Total Assessment$250,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,883+4.0%
2024$14,312+1.2%
2023$14,137+0.4%
2022$14,074+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$380,000

To:

Sq Ft2,080DeedBook 307, Page 70

Property Sale

Sale
$264,500

Property Sale

Sale
$221,500
DeedBook N 129, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1967