Skip to content

84 Mandon DrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Dec 27, 2019

Property Information

Block2213
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,058
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$114,900
47%
Improvement Value:$128,200
53%
Total Assessment$243,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,455+4.0%
2024$13,900+1.2%
2023$13,730+0.4%
2022$13,670+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To:

Sq Ft2,058DeedBook 3727, Page 118

Property Sale

Sale
$505,000

From:

To:

Sq Ft2,058DeedBook 2728, Page 219Recorded11/23/2015

Property Built

Built

Year Built: 1962