Skip to content

92 Mandon DrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block2213
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,358
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$116,300
49%
Improvement Value:$121,000
51%
Total Assessment$237,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,110+4.0%
2024$13,569+1.2%
2023$13,403+0.4%
2022$13,343+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$600,000

To:

Sq Ft2,358DeedBook 4786, Page 38

Property Built

Built

Year Built: 1962