Skip to content

72 Mandon DrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2213
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionMOTHER/DAUGHTER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,149
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,900
38%
Improvement Value:$188,500
62%
Total Assessment$303,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,040+4.0%
2024$17,348+1.2%
2023$17,136+0.4%
2022$17,060+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962