Skip to content

94 Kiwanis DrWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Nov 8, 1989

Property Information

Block2328
Lot27
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,557
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$137,200
42%
Improvement Value:$191,500
58%
Total Assessment$328,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,545+4.0%
2024$18,795+1.2%
2023$18,565+0.4%
2022$18,483+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft2,557DeedBook 125, Page 512

Property Built

Built

Year Built: 1967