Skip to content

7 Sisco StWayne, NJ 07470

Built 1974

Last Sale Price
$309,000
Last Sale Date
Sep 12, 1997

Property Information

Block2415
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$144,400
52%
Improvement Value:$133,300
48%
Total Assessment$277,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,512+4.0%
2024$15,879+1.2%
2023$15,685+0.4%
2022$15,615+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$309,000

To:

Sq Ft2,160DeedBook 152, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 1974