Skip to content

94 Pancake Hollow DrWayne, NJ 07470

Built 1993

Last Sale Price
$775,000
Last Sale Date
Sep 6, 2017

Property Information

Block3200
Lot35
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-A
Sq Footage4,850
Acreage0.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,800
47%
Improvement Value:$216,400
53%
Total Assessment$409,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,331+4.0%
2024$23,398+1.2%
2023$23,112+0.4%
2022$23,009+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$775,000

To:

Sq Ft4,850DeedBook 3144, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook Q 129, Page 98