Skip to content

127 Lionshead Dr EWayne, NJ 07470

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 4, 1990

Property Information

Block3601
Lot37
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,486
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$97,700
47%
Improvement Value:$110,600
53%
Total Assessment$208,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,386+4.0%
2024$11,911+1.2%
2023$11,765+0.4%
2022$11,713+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972