Skip to content

27 Balsam RdWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Dec 19, 2016

Property Information

Block4309
Lot51

ZoningR-A
Sq Footage1,176
Acreage2.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$380,200
82%
Improvement Value:$80,800
18%
Total Assessment$461,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,411+4.0%
2024$26,360+1.2%
2023$26,037+0.4%
2022$25,922-29.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960