Skip to content

23 Brook TerrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2004

Property Information

Block4402
Lot34
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningRA
Sq Footage1,956
Acreage0.78

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$134,000
55%
Improvement Value:$109,100
45%
Total Assessment$243,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,455+4.0%
2024$13,900+1.2%
2023$13,730+0.4%
2022$13,670+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962