Skip to content

665 Route 23Wayne, NJ 07470

Industrial

Last Sale Price
$1,175,000
Last Sale Date
Mar 22, 2011

Property Information

Block717
Lot11

Zoning---
Sq Footage19,439
Acreage1.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$224,000
47%
Improvement Value:$252,000
53%
Total Assessment$476,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,303+4.0%
2024$27,218+1.2%
2023$26,884+0.4%
2022$26,765+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,175,000

To:

Sq Ft19,439DeedBook 2038, Page 124