Skip to content

21 Styles TerrWayne, NJ 07470

Built 1920

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jun 4, 2025

Property Information

Block746
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class14
DescriptionBUNGALO
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage654
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,800
82%
Improvement Value:$16,300
18%
Total Assessment$90,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,357+4.0%
2024$5,152+1.2%
2023$5,089+0.4%
2022$5,066+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft654DeedBook 4587, Page 102Recorded9/18/2023

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft654DeedBook 4065, Page 206Recorded6/22/2021

Property Built

Built

Year Built: 1920