Skip to content

47 Cecilia DrWayne, NJ 07470

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2024

Property Information

Block903
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,535
Acreage0.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,400
58%
Improvement Value:$94,600
42%
Total Assessment$226,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,438+4.0%
2024$12,923+1.2%
2023$12,764+0.4%
2022$12,708+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958