Skip to content

346 Bush AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Oct 27, 2020

Property Information

Block42
Lot26
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage998
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,600
56%
Improvement Value:$107,700
44%
Total Assessment$243,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,143+1.9%
2024$7,988+1.2%
2023$7,895+1.9%
2022$7,752+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft998DeedBook 3901, Page 265

Property Sale

Sale
$152,500
DeedBook X155, Page 259

Property Built

Built

Year Built: 1960