Skip to content

2 Irving PlaceLittle Falls, NJ 07424

Built 1930

Last Sale Price
$241,975
Last Sale Date
Sep 4, 2002

Property Information

Block6
Lot49
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,591
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$103,100
37%
Improvement Value:$178,700
63%
Total Assessment$281,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,432+2.0%
2024$9,251+1.2%
2023$9,144+19.8%
2022$7,630+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$241,975

To:

Sq Ft1,591DeedBook 484, Page 186

Property Built

Built

Year Built: 1930