Skip to content

87 E Shore Lk Owassa Rd

Newton, NJ 07860

Last Sale Date
Mar 24, 2011

Property Information

Block258
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1504

Building Details

Building Class---
Description1SF

Assessment

Land Value:$57,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$57,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,713+3.1%
2024$1,662+5.7%
2023$1,572+2.9%
2022$1,528+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3269, Page 407