Skip to content

558 Jackson Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2020

Property Information

Block218
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,080
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,400
53%
Improvement Value:$49,100
47%
Total Assessment$104,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,738+3.2%
2024$7,495+3.2%
2023$7,264+4.0%
2022$6,987+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910