Skip to content

137 Webster Ave E

Roselle Park, NJ 07204

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2021

Property Information

Block802
Lot39
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,912
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,800
40%
Improvement Value:$160,200
60%
Total Assessment$267,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,804+2.5%
2024$11,513+4.8%
2023$10,984+0.7%
2022$10,910+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925