Skip to content

2010 Morris Ave

Union, NJ 07083

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$2,350,000
Last Sale Date
Aug 25, 2025

Property Information

Block2903
Lot19
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionB2S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage12,748
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,600
19%
Improvement Value:$196,100
81%
Total Assessment$241,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$56,691+2.7%
2024$55,180+6.1%
2023$52,021+1.9%
2022$51,059+0.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$2,350,000
Sq Ft12,748DeedBook 6596, Page 2106Recorded9/24/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel