Skip to content

18 Sidney Ci

Kenilworth, NJ 07033

Last Sale Date
Jun 22, 1983

Property Information

Block3306
Lot19

Sq Footage---
Acreage2.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$129,200
39%
Improvement Value:$205,800
61%
Total Assessment$335,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$74,876+3.1%
2024$72,591+6.2%
2023$68,370+2.0%
2022$67,007+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3326, Page 255