Skip to content

Michigan Ave

Kenilworth, NJ 07033

Vacant Land

Last Sale Price
$875,000
Last Sale Date
May 20, 2021

Property Information

Block3306
Lot29

Zoning---
Sq Footage1,331
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,207+3.2%
2024$1,170+6.2%
2023$1,102+2.0%
2022$1,080+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$875,000
Sq Ft1,331DeedBook 6420, Page 635Recorded7/13/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 4237, Page 164