Skip to content

23 Kinnaman Ave

Washington, NJ 07882

Last Sale Date
Nov 2, 2017

Property Information

Block6
Lot50
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description3-1S-CB-A
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage6,213
Acreage10.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$393,600
41%
Improvement Value:$555,200
59%
Total Assessment$948,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$55,884+7.7%
2024$51,899+2.2%
2023$50,761-2.3%
2022$51,975+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0