Skip to content

32 Tower AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1994

Last Sale Price
$182,850
Last Sale Date
Jun 15, 1994

Property Information

Block1602
Lot96
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5G

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,616
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,700
21%
Improvement Value:$185,900
79%
Total Assessment$236,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,936+0.2%
2024$7,921-0.4%
2023$7,954+1.8%
2022$7,810+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$182,850

To:

Sq Ft2,616DeedBook 5658, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1994