Skip to content

112 Stanley DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Oct 31, 2003

Property Information

Block1916
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage982
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
36%
Improvement Value:$80,300
64%
Total Assessment$126,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,236+0.2%
2024$4,229-0.4%
2023$4,246+1.8%
2022$4,169+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$85,000

To:

Sq Ft982DeedBook 7605, Page 29439

Property Sale

Sale
$67,000
DeedBook 5625, Page 136

Property Built

Built

Year Built: 1972