Skip to content

3 Eisenhower AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2005

Last Sale Price
$263,514
Last Sale Date
Aug 1, 2005

Property Information

Block2009
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,993
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,900
17%
Improvement Value:$224,600
83%
Total Assessment$270,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,073+0.2%
2024$9,056-0.4%
2023$9,094+1.8%
2022$8,929+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$263,514

To:

Sq Ft2,993DeedBook 12108, Page 85452

Property Built

Built

Year Built: 2005