Skip to content

41 Daisy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2011

Last Sale Price
$302,500
Last Sale Date
May 8, 2017

Property Information

Block2711
Lot22
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,426
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
14%
Improvement Value:$289,200
86%
Total Assessment$336,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,269+0.2%
2024$11,249-0.4%
2023$11,296+1.8%
2022$11,091+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$302,500

To:

Sq Ft2,426DeedBook 14242, Page 27967

Property Sale

Sale
$289,950
DeedBook 13331, Page 51375

Property Built

Built

Year Built: 2011