Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2264 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 16, 2000
Property Information
Block5936
Lot28
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17
Building Details
Building Class---
Description1SF RESTAURANT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.06
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$101,300
17%
Improvement Value:$485,200
83%
Total Assessment$586,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $19,671 | +0.2% |
| 2024 | $19,636 | -0.4% |
| 2023 | $19,718 | +1.8% |
| 2022 | $19,360 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.