Skip to content

204 Ohio AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Price
$58,000
Last Sale Date
Apr 10, 1995

Property Information

Block6111
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,044
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,800
46%
Improvement Value:$69,400
54%
Total Assessment$129,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,333+0.2%
2024$4,326-0.4%
2023$4,344+1.8%
2022$4,265+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$58,000

To:

Sq Ft1,044DeedBook 5792, Page 170

Property Built

Built

Year Built: 1970