Skip to content

302 Hunters BlvdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 13, 2013

Property Information

Block255
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM015

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,708
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
17%
Improvement Value:$188,000
83%
Total Assessment$226,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,427+7.1%
2024$6,000+13.9%
2023$5,270+4.3%
2022$5,053+4.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973