Skip to content

159 Blanche StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1972
Other Exempt

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 26, 2008

Property Information

Block255
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM015

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,768
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
20%
Improvement Value:$165,000
80%
Total Assessment$205,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$4,984+4.1%
2022$4,787+4.7%
2021$4,574+3.7%
2020$4,410+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,100
DeedBook 4431, Page 322

Property Built

Built

Year Built: 1972