Skip to content

183 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2022

Property Information

Block1400
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$150,000
29%
Improvement Value:$375,000
71%
Total Assessment$525,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,908-42.8%
2024$31,326+2.1%
2023$30,677+0.6%
2022$30,492-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$145,000
DeedBook 12185, Page 1536Recorded9/12/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$4,300

From:

To:

DeedBook 11486, Page 929Recorded9/8/2020