Skip to content

270 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2013

Property Information

Block1408
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage2.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$660,000
30%
Improvement Value:$1,540,000
70%
Total Assessment$2,200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$75,042+0.9%
2024$74,360+2.1%
2023$72,820+0.6%
2022$72,380-0.8%
Property History

No events match the selected filters.