Skip to content

22 Rondon AvenueBerlin, NJ 08009

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2011

Property Information

Block2100
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,534
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,800
37%
Improvement Value:$112,500
63%
Total Assessment$177,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,048+0.9%
2024$5,993+2.1%
2023$5,869+10.0%
2022$5,333-0.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957